İçeriğe geç →

İnternetten Alışveriş Yapmıyorum

Last updated on 27/06/2021

Yanlış duymadınız!

Yapmıyorum, internetten aldığım ne varsa beni üzüyor, ya kullanılmış çıkıyor, ya kargoda sorun çıkıyor ya da başka bir şey oluyor.

Cebimizden parayı çıkardığımızdan beri iki yakamız bir araya gelmiyor, cebimizdeki para bir kum saati gibiydi, bitmeye yakın anlardık ve ona göre harcardık. Şimdi elimizde bir para yok, kartı tak ve şifreyi gir!

Pardon, pardon artık o da yok.

Kartı tut ve temassız şekilde öde, hem de saniyeler içinde. Saniyeler içinde ödediğimiz para için saatlerce, günlerce hatta haftalarca çalışıyoruz ama bir saniyede ödüyoruz. Bütün sistem daha kolay para harcamamız üzerine kurulu, üstüne bir de kişiye özel hedeflenmiş internet reklamları ile uğraşıyoruz.

Neye ihtiyacım olduğunu biliyorlar, paylaşımlarımı görüyorlar ya da aramalarımı ve karşıma “haydi bunu al” diye linki çıkartıyorlar, üstüne bir de “indirim de var” diyorlar.

İnternetten alışveriş yapmıyorum, bir mağazaya gidiyorum, ne alacaksam üzerimde deniyorum ve öyle alıyorum. Alacağım ürün bir elektronik cihazsa mağazadan bilgi alıyorum, teşhir ürününü inceliyorum. Bir ürüne gerçekten ihtiyacım varsa onu araştırıyorum ve her şeyi bırakıp onu almaya gidiyorum, ihtiyaç yoksa ona vakit ayırmıyorum ve almıyorum.

İnternette ürünler daha ucuz olabilir fakat ben yine de gidip dokunmadığım bir şeyi almama konusunda kararlıyım…

Kategori: Pazarlama

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir