İçeriğe geç →

Hakkında

Tolga Akkuş / Tekno-İletişimci

Tolga Akkuş 1988 yılında Ankara’da doğdu.

2012 yılında Sağlık Bakanlığının sosyal medya projesinin kuruluşunda görev aldı. Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Koordinatörüyken 2014 yılında Kamu Denetçiliği Kurumu’nda (Ombudsmanlık) göreve başladı. 2016 yılında Kamu Denetçiliği Kurumu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevinden ayrılan Akkuş Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak göreve başladı. 2018 yılında Sağlık Bakanlığı’ndan ayrılarak Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’na (TRT) geçti. Tolga Akkuş TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda “Dijital Dünya” isimli bir radyo programı hazırlayıp sunmaktadır.

2018 yılında Sosyal Medyada Propaganda isimli bir kitabı yayınlanan Akkuş, 2020 yılında “Hayaller İptal” isimli bir belgeselin senaryosunu yazdı ve yönetmenliğini yaptı. Yüksek lisans döneminde Z kuşağının dijital mahremiyet algısı ve veri mahremiyeti üzerine bir tez yazan Akkuş doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Konuşmacı olarak önemli etkinliklerde yer alan ve kendisini tekno-iletişimci olarak tanımlayan Tolga Akkuş bazı üniversitelerde yeni medya ile ilgili seminerler vermeye devam etmektedir, daha önce konuşma yaptığı etkinliklerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Araştırmalarını web 3.0 ve metaverse üzerine yoğunlaştıran Tolga Akkuş çalışmalarına devam etmektedir.