İçeriğe geç →

Hakkında

1988 yılında Ankara’da doğdum. Mustafa Kemal Sağlık Meslek Lisesi’nde Radyoloji bölümünü bitirdim ve akabinde bir hastanede röntgen teknisyeni olarak çalışmaya başladım. Kısa sürede bu işin bana göre olmadığını anladım ve en iyi anladığım şeylere sığındım: İnternet ve müzik…

Bir yandan hastanede çalışırken diğer yandan müzik grubumuz ile birçok konser verdik. Müzik grubunu popüler hale getirmek için o dönem popüler olan Myspace, Netlog ve Yonja gibi mecralarda tanıtımlar yaptım. Sonrasında çıkan Facebook sayesinde popüler bir grup haline geldik ve birçok festivalde çaldık.

Bir süre sonra iyi bir müzisyen olmaktan çok iyi bir “internet tanıtımcısı” olduğumu farkettim. İnternet tanıtımcısı da ne demeyin çünkü bahsettiğim yıllarda “sosyal medya” diye bir tanım bile yoktu.

Müziği bırakıp tamamen internete odaklandım ve hastanede çalışırken Sağlık Bakanlığı’nın yeni kurulan sosyal medya ekibine dahil oldum, Türkiye’de bu işe ilk başlayan Bakanlık bizdik. Burada bir süre sonra sosyal medya ekibinin başına geçtim. 2 yıl burada kaldıktan sonra Kamu Denetçiliği Kurumu’na geçtim ve orada Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevini yürüttüm. 2 yıl Ombudsmanlık’ta kaldıktan sonra Sağlık Bakanlığı’na geri döndüm ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak göreve başladım ne tesadüf ki orada da 2 yıl kaldım ve görevi kendi isteğim ile bıraktım.

2 sezon TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda “Dijital Dünya” isimli bir radyo programı hazırlayıp sundum. “Hayaller İptal” isimli bir belgeselin senaryosunu yazdım ve yönetmenliğini yaptım. En son Atılım Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde yüksek lisans yaptım ve “Dijital Mahremiyet” üzerine bir tez yazdım ve bir daha bir eğitim kurumunun önünden geçmemeye karar verdim. Bende doktora yapacak yürek yok…

Sosyal Medyada Propaganda, Tabular ve Tabutlar, Z Kuşağı’nın Mahremiyeti isimli 3 kitap yazdım.

Peki şimdi ne yapıyorum?

  • Pazarlama
  • Reklamcılık
  • Dijital iletişim