İçeriğe geç →

Asansör Konuşması (3. Gün)

Hayat boyu bir kere karşınıza çıkacak fırsatlar vardır, o fırsat ile karşı karşıya kaldığınızda kendinizi nasıl anlatacağınızı hiç düşündünüz mü?

Asansör konuşması, kendinizi veya projenizi kısa sürede (30-60 saniye arası) anlatmanız gereken durumlar için ortaya çıkmış bir kavram…

Bu süre insanların asansörde bir binanın en üstünden en altına gitmesi için geçen zaman kadardır. Asansörde konsantrasyon bozan çok az şey vardır, siz de konuşma yapacağınız o kısa süre boyunca asansördeymiş gibi tüm dikkati üzerinize çekmeli ve karşı tarafta heyecan uyandırmalısınız.

Kendinize bir asansör konuşması hazırlayın. O kısa sürede kim olduğunuzdan bahsedin, karşı tarafa nasıl bir fayda sağlayabileceğinizi iyi anlatın, teknik detaylardan ve mesleki kelimelerden kaçının en önemlisi de her an bu konuşmayı yapacakmış gibi hazır olun, bunun için bol bol pratik yapmanız gerekiyor.

Burada amaç dikkat çekmek ve karşımızdaki önemli kişiden bir toplantı randevusu alabilmektir, tüm kozlarınızı asansör konuşmasında bitirmeyin.

Ben süreyi kendi yeteneklerim ile uzatırım demeyin, karşınızdaki kişide merak uyandırarak uzaklaşın. Söyleyecekleriniz ve istediklerinizi iletin ve karşı adımı bekleyin. Bu yazı sonrasında bir asansör konuşması hazırlarsanız benimle paylaşabilirsiniz.

(Bu yazıda 168 kelime var) #100Gün100Kelime’de 3. gün sona erdi.

Kategori: Yaşam

Tek Yorum

  1. Ben İrem, çok hızli yaşadım. Çoğu insanda fotoğraf makinesi bile yokken ben yaşımın yetmediği ortamlarda fotograf çekerek işe başladım. Üniversite bile degil henüz lise birinci sınıftaydım. Yarin mezun olduğumda CV’mde farklı farklı tecrübelerim gözünüze çarpacacak ancak ben bununla da övünmeyeceğim. Ya da yurt dışında gönüllü olarak calistim.. diye kasıla kasıla bahsetmeyeceğim. Bu gün baktığınızda mor saçla Trt gibi bir yerde çalışma imkanım bile yokken ben başarı ve becerilerim ve inançlarimla aykırı tipime rağmen kendimi insanlara unutturmadim. Ön yargıları kırdım. Ön yargılarınız varsa, bunları başarıyla kırmak için karşınızdayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir