İçeriğe geç →

AYHAN KARAMAN VE DİĞERLERİ

Last updated on 16/01/2024

Hepimizin rakipleri var, hepimiz bir savaşın içindeyiz.

Kimimizin rakibi yan sınıftaki okul birinciliğini elimizden alabilecek kız, kimimizin rakibi daha iyi saç kesen bir berber, kimimizin daha ince baklava hamuru açan komşumuz…

Herkesin bir rakibi var ama bazıları hatta çoğunluk rakibi ile ilgili pek iyi konuşmuyor. Ahilik kültüründen geliyoruz, geçmişte komşusu siftah yapmamış olan esnaf müşterileri yan dükkana gönderirken bugün bir aç gözlülük girdabına kapıldı insanlık!

Bu konuda ilginç bir örnek var, Ayhan Karaman.

Kendisi devamlı kendisine rakip olacak insanlar yetiştirmeye çalışıyor ve ekosistemi beslemek için çaba sarfediyor. Bu yazıyı yazmak nereden aklıma geldi biliyor musunuz?

Onun bir kişi için bile olumsuz bir yorumuna şahit olmadım ama rakibi olamayacak kadar ona uzak bir çok kişi “o bu işi yeterince bilmiyor” gibi şeyler dediler, bugün birisi daha dediği için yazma gereği duydum.

Birinin başarısı yaptığı iş ile ölçülür, Ayhan’ın alanı SEO ve Google aramasında SEO ya da SEO Nedir diye yazınca en üstte ya da üstlerde çıkıyor, demek ki bu adam bu işi biliyor. Daha iyi bilen varsa Ayhan’ı geçsin ve onu eleştirsin.

Hayatın kendisi böyle işte birileri eleştirir, birileri yapar. Bu arada Ayhan ile iki defa konferansa katıldım ikisinde de tüm gençlere ücretsiz şekilde kalınca bir kitabını hediye etti, bu maliyeti karşılaması ve gençlere destek olması da ayrı güzel.

Biz önümüze bakalım, kısmetimiz bizim peşimizi bırakmaz…

______________________________________

Merhaba, ben Tolga Akkuş.

Her gün saat 7’de kısa bir yazıyla, yeni güne yeni bir bilgi ile başlamanız için yazıyorum…

Yazdığım kavramları merak ederseniz internette bir araştırma yapabilir ya da bununla ilgili kitaplar okuyup bu konuyu ilerletebilirsiniz. Her gün yazdığım için vaktim sınırlı : )

Daha fazla içerik için Instagram: https://instagram.com/tolgaakkuscom

Aşağıdaki yorum kısmından görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Kategori: Röportaj

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir