İçeriğe geç →

Alarm Kurmak ya da Kurmamak

Last updated on 11/07/2021

Siz anladınız zaten.

Alarm kurmak ya da kurmamak, işte bütün mesele bu.

Birçok sokak röportajında insanlar “çok zengin olursam alarm kurmayacağım” diyorlar. Alarm kurarak zengin olunur mu?

İstemediği ve sevmediği bir işi yaparak insan hakkıyla kazanabilir mi? Alarm kurmak bir tür kölelik mi? Ben her gece uyurken zorlanıyorum, yapacak çok şey var ama uyumam lazım diyorum. Bizi uyutmayacak ya da sabah erkenden uyanıp sarılmamızı sağlamayacak bir heyecanımız yoksa, biz ne yapıyoruz?

Hayat bir F1 yarışı gibi, 1 saniye fazla emek harcayan öne geçiyor, hiç o bahane limanlarına sığınmayın, sığınmayalım. Şikayet ediyorsan başka çıkışlar var, peki sen sabah yataktan kalkar kalkmaz ne yapıyorsun, neye sarılıyorsun, kendin için ne yapıyorsun.

Kendin için, senin adın bir marka, markan için ne yapıyorsun?

Güne her gün heyecanla başlamazsak, başlayacak bir şey bulamazsak günün geri kalanları da kötü geçer. Her gün 7’de kalkıp sıkıcı hayatınıza başlıyorsanız, 6’da kalkmayı deneyin ve çıkış yolu için farklı bir uğraş bulun.

Söylemesi kolay elbette…

Yapması da zor, elbette zor!

Zor olabilir ama bir yerden başlamalıyız, şikayet etmek bizi bir yere götürmüyor. Hayatta neyden şikayet ediyorsak ters yöne doğru gitmeliyiz ama Kemal Sayar’ın dediğini unutmadan yapmalıyız, bir şeyi unutmak için hızlı, odaklanmak için yavaş adımlar atalım.

Ama adım atalım, bir yöne doğru adımlar, küçük ya da büyük bilmem ama net olmalı…

Kategori: Yaşam

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir