İçeriğe geç →

100

Last updated on 18/05/2021

Son 100 günde 100 yazı yazdım, her gün konu bulmaktan yorulsam da bu durum bana çok şey kattı, geriye kaldı 900 gün.

Son 100 gündür bu yaptığımın çok saçma olduğunu söyleyenler oldu.

Son 100 gündür bu yaptığımın çok ilham verici olduğunu söyleyenler oldu.

Son 100 gündür yazdım, okudum, araştırdım ve öğrendim.

Peki siz 100 gündür ne yaptınız?

100 gün boyunca nefes almak, su içmek, yüzünüzü yıkamak haricinde aralık vermeden yaptığınız aktiviteleri bir düşünün. Eğer bir diyete başlasaydınız şu an tam istediğiniz noktadaydınız, düzenli spor da yapsaydınız Instagram’a bakıp hayal ettiğiniz forma erişecektiniz belki de…

100 gündür daha az para harcasaydınız ve biriktirseydiniz, o yıllardır almadığınız şeyi alacaktınız ya da 100 gündür gitar çalmak için her gün 10 dakika o gitarı tutsaydınız şu anda iyi bir ilerleme kaydetmiştiniz.

Bir alışkanlığı oturtmak için 100 gün yeter mi? Bence hayır, bir alışkanlığı oturtmak için yenilmek ve acı çekmek gerekebilir, insanın canı gerçekten acırsa işte o zaman gerçekten motive olur.

Kendinizi insanların iki dudağının arasına teslim etmemek için 100 gün aralıksız bir şey yapın sonra kendinizi toplayın ve 1000 gün yapmayı deneyin. Her ne yapıyorsanız aralıksız 1000 günün sonunda o işi en iyi yapanlardan birisi olabilirsiniz.

100 gün daha geçti, okulda okuma, evde çocuk bakma, işe gidip para kazanma haricinde ne yaptınız, bunu görerek önünüzdeki 100 günü, 1000 günü ve 10 yılı rahatlıkla görebilirsiniz. Bazılarımız hayattan şikayet edecek bazılarımız bir yol arayacak. Hayattan şikayetçiyseniz lütfen bana mail atın.

2 yıl önce yaptığım 100 günlük aralıksız yazı yazma serimin sonunda yazdığım yazıyı okumak için tıklayabilirsiniz.

O gün bana 900 gün daha yazacaksın deseler kalp krizi geçirirdim sanırım, lafı uzatmaya gerek yok, yazmaya devam…

Kategori: Yaşam

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir