İçeriğe geç →

Vakit Sizin Kazanç Onların

Facebook, WhatsApp gibi uygulamalar neden ücretsiz hiç düşündünüz mü?

Facebook zaten ücretli size hatırlatayım. Facebook reklamverenler için ücretli olan bir reklam platformu, aynısı tüm sosyal medya mecraları için geçerli.

Sosyal medya profillerimizin marketlerde satılan tavuklardan farkı yok. Profillerimizi de tavukları da zehirle şişiriyorlar ve hayatımızı satıyorlar. Nasıl oluyor derseniz hemen anlatayım, paylaştığınız her fotoğraf, beğendiniz her gönderi veya bulunduğunuz konumlar sosyal medya mecraları için çok önemli. Siz bilgilerinizi ortaya döktükçe sosyal medya mecraları sizi daha iyi tanıyor ve reklamverenlere daha güzel pazarlıyor. Yeni nesil mecralardaki dijital varlığınız, bir sonraki sene kurban bayramında kesilmek için yetiştirilen danalara benziyor, siz profilinizi zenginleştirdikçe onların banka hesabı zenginleşiyor. Arama motorları ve yeni medya mecraları ne zaman mutsuz olduğunuzu biliyor, neyi sevdiğinizi veya korktuğunuzu, bundan büyük bir kaynak yok.

Anlayacağınız, sosyal medya mecraları ücretsiz değil : ) Reklamverenler para ödüyorlar, siz de bedava kullanabilmek için en kıymetli şeyinizi, zamanınızı harcıyorsunuz.

Zamansızlıktan şikayet eden insanlara üzülüyorum, zamanı kullanmayı bilmiyoruz, bir başarı elde etmek istiyorsak önce zamanı kontrol altına almalıyız. Tatil gününde saat 10.00’da uyanan bir insandan başarılı olmasını beklemiyorum, sabah sizi uyandıracak bir arzunuz yoksa başarınız tesadüfi durumlara bağlı olarak ilerliyor. Hırsızlar insanlara zarar verir, maddi değerlere göz dikerler, herkes hırsızlığa maddi bir olgu gibi bakıyor. Bence en büyük hırsızlık zaman hırsızlığıdır, zamanınızı çalan veya çalmaya çalışan her ne varsa o sizin en büyük düşmanınızdır.

Bu düşünceleri savunduğum için yazılarımı sosyal medyada paylaşmayı bıraktım, zamanını iyi kullanmak isteyen birisi sosyal medyada gezmek yerine kitap okuyabilir, bir ürün geliştirebilir veya benimki gibi blogları takip edebilir. Para harcarken gösterdiğiniz özeni zamanı kullanırken de göstermelisiniz.

Beni düzenli okuyan herkesin günlük 3 dakikasını çalıyorum, beni okumak yerine daha faydalı bir iş varsa o 3 dakikayı ona ayırın.

Dikkat ekonomisi ile ilgili bir yazı yazmıştım, konu dikkatinizi çektiyse onu da buradan okuyabilirsiniz. Her gün yazdığım konular ile ilgili bir şarkı paylaşıyorum, doğru şarkıyı bulmak beni zorluyor, bugün zorlanmadım.

Yarın görüşecek miyiz?

Kategori: Sosyal Medya Yaşam

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.