İçeriğe geç →

Killed by Google (74. Gün)

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Google; büyük kampüsleri, çalışan profili ve ticari kapasitesi ile herkesin içinde yer almayı hayal ettiği büyük bir oluşum. Google bu başarısını hata yapmaya borçlu, hata yaptıkça büyüyorlar, büyüdükçe daha fazla hata yapıyorlar.

Google hangi işe girse onu çok iyi yapar diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, Google şirketinin dünü ve bugünü başarısız projelerle dolu. “Google+” sosyal medya uygulamasını düşünün, geçtiğimiz günlerde şirket uygulamanın fişini çekti, başarılı olabilirdi ama olamadı. Google, “Google Video” isimli bir oluşum kurmuştu ama sonra Youtube şirketini satın alarak Google Video servisini sonlandırdı. Hepimizin büyük merakla beklediği “Google Glass” yani Google gözlüğü ne oldu bileniniz var mı? Ben söyleyeyim, müzelik oldu.

Müzelik oldu derken gayet ciddiyim, bir yazılımcı Google şirketinin başarısız olduğu ve fişini çektiği tüm projeleri Killed by Google (Google tarafından öldürüldü) isimli bir sitede sergiliyor. Kendisini Google mezarlığı olarak tanıtan bu sitede 151 ürün var, bunların 127’si Google hizmeti, 24’ü de Google ürünü.

Başarısız olmaktan korkmamak ve devamlı denemek lazım. İnsanın çözemeyeceği bir sorun yok, başarmanın tek yolu vazgeçmemek ve disiplinden kopmamak. Yürüdüğünüz yolda hata yapmıyorsanız veya tökezlemiyorsanız ayaklarınızın altına bir bakın, koşu bandında güvenle yürüyebilirsiniz ama ileri gidemezsiniz.

Siteyi incelemek isterseniz: https://killedbygoogle.com/

(Bu yazıda 193 kelime var) #100Gün100Kelime’de 74. gün sona erdi.

Kategori: Bilişim

2 Yorum

  1. […] şirketi tarafından çıkarılan ama sonra kaldırılan ürün ve hizmetler ile ilgili yazdığım Killed By Google isimli yazımı şuradan […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir