İçeriğe geç →

Pasif Gelir (49. Gün)

İnsanlar anında zengin olmak istiyor, bir anda başarı elde etmek istiyorlar, pasif gelir kavramı da bu yüzden bir anda popüler oldu.

Pasif geliri kısaca tanımlarsak, “Yattığın yerden para kazanmak” diyebiliriz, kulağa çok hoş gelse de pasif gelir yaratmak o kadar kolay değil!

Belirli bir emek harcamadan pasif gelir elde edemezsiniz, başlangıçta çok fazla emek harcamanız gerekse de uzun dönemde size devamlı bir para akışı sağlayacak pasif gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

Pasif gelir çarkını kurabilmek için yatırım tercihlerinizi en doğru şekilde yapmanız gerekir. Önce büyük bir emek harcarsınız ve anlık olarak bir gelir elde etmezsiniz, üstüne birikimlerinizden az da olsa para bile ekleyebilirsiniz. Gelecekteki eğilimleri doğru tahmin edecek vizyona sahipseniz yaptığınız bu yatırım sizin için bir pasif gelire dönüşür.

Ev alıp kiralamak da bir pasif gelirdir, fotoğraf çekip stok fotoğraf sitelerine eklemek de pasif gelirdir. Emekli maaşı, ürettiğiniz bir eserin telif hakkı, kısaca siz gece uyurken aktif olarak emek harcamadan kazandığınız tüm paralar pasif gelirdir. Kurduğunuz sistem minimum kaynaklarla kendini idare eder ve düzenli para getirir.

Pasif gelir ile ek geliri karıştırmamak gerekiyor, ek gelirde bir iş yaparsınız ve parasını anlık olarak kazanırsınız, iş bitince gelir de biter. Pasif gelirde iş yapmadığınız bir dönemde düzenli olarak kazanırsınız.

Pasif gelir elde etmek zordur, bunu kolay hale getirmeyi teklif edenler olacaktır, onlara kesinlikle inanmayın. Pasif gelir kaynağınızı kendiniz oluşturun, dolandırıcılara paranızı kaptırmayın.

(Bu yazıda 218 kelime var) #100Gün100Kelime’de 49. gün sona erdi.

Kategori: Yaşam

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir