İçeriğe geç →

24+2 Saat Yaşamak (22. Gün)

 

Bir konuda alışkanlık edinmek veya alışkanlıklarınıza karşı koymak istiyorsanız “21 gün kendinizi zorlamanız lazım” diyorlar. Bugün 22. gün, gerçekten bazı alışkanlıklar edindim. Erken kalkınca düşünemediğim detayları düşünmek için zamanım oldu ve akşam eve geldiğimde zamanım bana kaldı. Zamanım yok bahanesi ile ertelediğim pek çok şeye vakit bulabildim ve alışkanlık haline getirdim.

Her sabah erkenden uyanıp yazımı yazıyorum, kalan vaktimde açık havaya çıkıp basket oynuyorum, basket oynadığım sahadaki güvenlik görevlisi “Deli mi bu adam?” diye soruyordur kendine, her sabah 6:30’da basket oynayan birisi var. Hep sabah sporu yapmak istemişimdir ama hayatımda 21 gün arka arkaya spor yapmamıştım, artık yapıyorum.

Sabah erken uyanmanın benim için en büyük getirisi 24 saatlik günüme 2 saat daha ekleyebilmem oldu. Her gün 2 saat daha fazla yaşıyorum ama uykusuzluk çekmiyorum hatta eskisine göre daha dincim. İstisnalar dışında uyku saatimi sabah erken kalkacağım için geriye çektim, önceden uyku bastırıp çökmeden uyumazdım, şimdi hep aynı saatte uyuyorum.

Sabah 6’da telefona gelen mesajlar yok, başka bildirimler yok kısacası dikkat dağınıklığı yok, sadece sessizlik var. Sabah uyandığımda alarmı ertelenmiyorum, yazımı yazdıktan sonra eski günlere göre 90 dakika daha vaktim oluyor bu zaman diliminde günümü planlamaya da vakit ayırıyorum. Haftasonu da erken uyanmaya devam ediyorum.

Güzel alışkanlıklar edinmek için siz de kendinizi zorlamalısınız.

(Bu yazıda 202 kelime var) #100Gün100Kelime’de 22. gün sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

Kategori: Yaşam

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir